#2018-02-02 01:10:11 

NataliaPL

Użytkownik

Chciałam podświetlic sobie witrynę w meblach kuchennych – stare meble bez podswietelnia i szukam informacji na temat tego, jak to zrobic poprawnie. Podobno potrzebny jest mi jakiś moduł LED i zasilacz. Pytanie tylko jak je ze soba połaczyc. A może zamiast modułu użyc taśmy ledowej?
#2018-02-02 02:50:49 

brunet wieczorową porą

Użytkownik

pierwszy raz widze, żeby kobieta brala sie za elektryke, godne podziwu:) Co do samych modułów ledowych to podłączenie ich do zasilacz jest banalnie proste, wystarczy podłączyć dwa kabelki zasilania i gotowe. Bardziej problematyczne moze okazac się umiejętne zaisnatlowanie samego modulu, tak by nie bylo go widac, ukrycie przewodów i schowanie zasilacza. Szczerze mówiąc, jak czegos takiego wczesniej nei robiłaś, lepiej popros kogos o pomoc. Raz zobaczysz jak to się robi i juz bedziesz umiala na przyszłość.
#2018-02-02 03:35:24 

mattjas

Użytkownik

Tak jak napisał kolega wyżej. Żeby moduł LED zadziałał, musisz kupić zasilacz o odpowiednim napieciu, najczesiecj 12V i podłączyć do modułu dwa przewody zasilające. Jak byś szukała modułów w niskiej cenie to sprawdź sobie ten adres https://www.ultra-elektro.pl/166-moduly-led. To jest adres do sklepu z elektroniką i prócz modułów ledowych znajdziesz tam również taśmy led, zasilacze, sterowniki i wiele innych elementów potrzebnych do zbudowania efektownego oświetlenia dekoracyjnego.
#2018-02-02 04:26:33 

NataliaPL

Użytkownik

Skoro według was nie jest to takie trudne to chyba sama spróbuje cos pomajstrować, może mi się uda:) najwyżej zrobie zwarcie i wywali korki :) a co do tych tasm ledowych, może takie cos bedzie mi łatwiej zainstalować. Podobno mozna kupic tasmy ledowe samoprzylepne?
#2018-02-02 05:09:12 

brunet wieczorową porą

Użytkownik

moze i takie są, ale najczęściej tasmy instaluje się w specjalnych profilach aluminiowych lub plastikowych. Do nich tez potrzebujesz zasilacza o odpowiednim napięciu.
#2018-02-02 06:05:25 

kapok

Użytkownik

nie kombinuj tylko kup sobie zwykła oprawke na żarówke typu E14 (waski gwint) i po kłopocie
#2018-02-02 08:52:22 

NataliaPL

Użytkownik

wolę cos nowocześniejszego, tym bardziej, ze jak mi sie uda to porobie jeszcze oświetlenie w innych miejscach domu:)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015