#2016-01-12 05:08:03 

brunet wieczorową porą

Użytkownik

Zastanawia mnie, jaka jest różnica pomiędzy adwokatem, a radcą prawnym. Czy to są synonimy tego samego zawodu, czy może są między nimi jakieś różnice?
#2016-01-12 05:35:41 

Peggy Bundy

Użytkownik

To nie jest to samo. Adwokaci działają na podstawie ustawy o adwokaturze, a radcy prawni w oparciu o ustawę o radcach prawnych, zatem już na tej podstawie można wnioskować, że to dwa różne zawody. Ogólnie można powiedzieć, że adwokaci robią to wszystko co radcy prawni, a dodatkowo zajmują się sprawami karnymi i karnoskarbowymi.
#2016-01-12 08:17:50 

brunet wieczorową porą

Użytkownik

Dzięki za wyjaśnienie. Czyli jak jestem oskarżony o kradzież albo pobicie to muszę szukać adwokata, a jak chce przejąć spadek to wystarczy radca prawny, dobrze zrozumiałem?
#2016-01-12 09:51:04 

Peggy Bundy

Użytkownik

Dokładnie tak.
#2016-01-12 10:54:58 

marcin łoziński

Użytkownik

Większość zwykłych spraw załatwisz u radcy prawnego, ale te poważniejsze rzeczy radzę załatwiać w kancelarii adwokackiej. Na tej stronie lodz-adwokat.pl/ znajdziesz dokładny wykaz spraw, którymi zajmuje się kancelaria adwokacka. Są to m.in. sprawy z zakresu prawa karnego, rodzinnego i opiekuńczego, prawa pracy, prawa cywilnego, spadkowego, odszkodowawczego itd.
#2016-01-12 12:40:44 

letishiaC

Użytkownik

Ja myslalam ze adwokat to zajmuje sięe tylko sprawami karnymi, jak ktos kogos okradnie, pobije lub zabije no i rozwodami, a tu się okazuje ze wszytkim.
#2016-01-12 13:44:35 

Iak Sakkath

Użytkownik

Jak chcesz dokładnie sprawdzić, czym zajmuje się adwokat, to skorzystaj z pomocy Google. W Internecie jest mnóstwo ogłoszeń w stylu dobry adwokat Łódź, wystarczy sprawdzić czym taka osoba się zajmuje. Z tego co wiem, to tak jak pisał ktoś wcześniej, adwokat zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z prawem, a radca prawny tylko częścią takich spraw. Zresztą w sieci nie znajdziesz ogłoszeń radców, którzy zajmują się sprawami karnymi, a takich jak adwokat Łódź sprawy karne znajdziesz całkiem poro. To chyba o czymś świadczy.
#2016-01-12 14:33:04 

wieszczka

Użytkownik

Ja dodam tylko, że większość adwokatów specjalizuje się w wybranych obszarach prawa, dlatego przed zatrudnieniem konkretnej osoby warto zapoznać się z informacjami, opiniami na jej temat. To bardzo pomocne.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015